>> Aktualności » VI Spływ Kajakowy Branży Turystycznej - Augustów 18-20.05.2012 - relacja

VI Spływ Kajakowy Branży Turystycznej - Augustów 18-20.05.2012 - relacja

2012-05-27

W dniach 18-20.05.2012 odbył się VI Spływ Kajakowy Branży Turystycznej w którym Łódzki Oddział miał mocną reprezentację.

Jak co roku z naszego Oddziału udział w spływie wzięły załogi z biur: Harctur, Nova Travel i Sky Tours. Oto Ich relacja:
 
Tym razem spływaliśmy Kanełem Augustowskim od śluzy granicznej Kurzyniec do śluzy Dąbrówka na Białorusi - 10km.
Początkiem przygody było wodne przejście graniczne. Najpierw sprawna odprawa paszportowa po polskiej stronie, wsiadamy w kajaki przepływamy na drugą stronę, a tam strona białoruska nieprzygotowana na sprawne odprawienie 50 kajaków. Siedzimy w kajakach ponad godzinę zanim straż graniczna sprawdzi, że osoba w kajaku to ta sama co na paszporcie, dostarczy paszporty do strażnicy, ostempluje i odda uczestnikom. Nowe doświadczenie przekraczania granicy kajakiem. Wypływamy, świeci słońce, szumi woda. Po 1 km dopływamy do śluzy Wołkuszek. Śluzowanie duża atrakcja - różnica poziomów 4,33 m. Zaczynamy wysoko, wypływamy z głębokiego kanału. Po 10 km dopływamy do Dąbrówki. Nasi partnerzy białoruscy witają nas serdecznie tradycyjnie chlebem, dobrą strawą, pięknymi śpiewami, które nas zachwyciły. Duże wrażenie robi bardzo dobrze zagospodarowany kanał jak i rekreacyjne otoczenie śluzy Dąbrówka. Po 2 godzinnej przerwie wracamy - znowu 10km, na szczęście wiatr wieje nam w plecy - nie jest źle. Znowu śluza - tym razem startujemy na dole, kończymy wysoko. Granica około godzinki i opaleni, zmęczeni, ale dumni i szczęśliwi wracamy do hotelu w Augustowie.
Wieczorem kolejna atrakcja nocny rejs po jeziorach. Wspaniała kuchnia, wspaniała muzyka, wspólne śpiewy, szalone tańce, wspaniałe augustowskie noce... pozostawiają niezapomniane wspomnienia.
Dziękujemy Agnieszko i Darku! Jak zwykle świetna organizacja. Do zobaczenia za rok mamy nadzieję, że z liczniejszą łódzką reprezentacją.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie zamieszczone zostały zdjęcia ze spływu.


O izbie | Członkowie | Zarząd Oddziału | Aktualności i komunikaty | Oddziały PIT | Galeria | Kontakt
Stronę odwiedzono 736385 razy. Copyright (C) 2008 by keid.pl