>> Aktualności » Grand Prix dla filmu "Łódź miasto kultury"

Grand Prix dla filmu "Łódź miasto kultury"

2008-11-17

„XIX-wieczna stolica polskich tekstyliów. Dziś dynamicznie rozwijająca się metropolia w samym centrum Polski. Łódź – inspirująca historia – dotknij ją!” - tak zaczyna się film, który ma zachęcać turystów, aby odwiedzili nasze miasto i promowali je jako Europejską Stolicę Kultury 2016.

Od samego początku film „Łódź miasto kultury” zdobywa nagrody w kraju i za granicą m.in. nagrodę I stopnia TV Biznes podczas MTT Tour Salon w Poznaniu w 2007, I nagrodę i statuetkę „Das goldene Stadttor - Złota Brama Miasta” w VII Międzynarodowym Konkursie Filmów o Regionach, Miastach i Turystyce w kategorii Turystyka Miejska, organizowanym podczas największych targów turystycznych na świecie - ITB Berlin w marcu 2008 r., nagroda za najlepszy film turystyczny podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Film Festival Dokument.Art w Campulung Muscel w Rumunia w lipcu 2008 r. oraz Grand Prix podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Mefest International Festival of Touristic, Ecological, Sport and Culinary Films w Veliko Gradiste pod koniec sierpnia.

Tym razem w listopadzie br. pokonaliśmy Portugalię, Koreę Południową, Danię, Hiszpanię, Austrię i zdobyliśmy Grand Prix CIFFT (International Committee of Tourism Film Festivals) za najlepszy film turystyczny roku podczas Festiwalu Festiwali CIFFT w Wiedniu.


Twórcami filmu „Łódź miasto kultury” są: Małgorzata Kamińska i Wojciech Bruszewski. Wyprodukowała go łódzka firma Info Express.ZOBACZ FILM W INTERNECIE:
Proszą o wejście na następujący plik wideo z serwisu Google Video:

http://video.google.pl:80/videoplay?docid=-3724889138785114198&q=urz%C4%85d+miasta+%C5%82odzi&pr=goog-sl

źródło: www.cityoflodz.pl


O izbie | Członkowie | Zarząd Oddziału | Aktualności i komunikaty | Oddziały PIT | Galeria | Kontakt
Stronę odwiedzono 749658 razy. Copyright (C) 2008 by keid.pl