>> Aktualności » 25-lecie PIT - Obchody Łódzkiego Oddziału PIT - relacja

25-lecie PIT - Obchody Łódzkiego Oddziału PIT - relacja

2015-03-20

13 marca 2015r. podczas pierwszego dnia XXI Targów - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR odbyły się wojewódzkie obchody 25-lecia powstania Polskiej Izby Turystyki zorganizowane przez PIT Oddział Łódzki. 

Wydarzenie było podzielone na dwie części.
 
Rano w Expo-Łódź podczas oficjalnego otwarcia targów wręczyliśmy podziękowania Podmiotom z którymi ściśle współpracowaliśmy w minionych latach. Wręczenie wyróżnień poprzedziło krótkie wystąpienie Senatora RP Ryszarda Bonisławskiego, pierwszego Prezesa Oddziału i Członka Honorowego PIT, w którym została przybliżona historia powstania naszego Oddziału. 
Z rąk Pawła Niewiadomskiego - Prezesa PIT i Małgorzaty Karwat - Prezes PIT Oddziału Łódzkiego podziękowania otrzymały następujące Instytucje:
- Międzynarodowe Tragi Łódzkie, podziękowania odebrała Katarzyna Drobińska - Prezes MTŁ
- Urząd Miasta Łodzi, podziękowania odebrał Krzysztof Piątkowski - Wiceprezydent Miasta Łodzi
- Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, podziękowania odebrał Witold Stępień - Marszałek Województwa Łódzkiego
- Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, podziękowania odebrał Sylwester Pawłowski - Prezes ROTWŁ.
 
Podczas ceremonii nie zabrakło niespodzianki dla nas. Polska Izba Turystyki Oddział Łódzki z rąk Prezes Katarzyny Drobińskiej otrzymała gratulacje Międzynarodowych Tragów Łódzkich z okazji jubileuszu, za które raz jeszcze dziękujemy.
 
Wieczorem w Klubie Spadkobierców odbyła się dalszy etap uroczystości.
 
Podczas tej części obchodów uhonorowani zostali:
- Byli Prezesi PIT Oddziału Łódzkiego - Ryszard Bonisławski, Paweł Niewiadomski oraz Jolanta Kondys-Sikora
- Członkowie Oddziału, którzy od lat działają w strukturach samorządu gospodarczego
- Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi
- Dyrektor Łódzkiego Oddziału PIT Jan Różalski
Dodatkowo specjalnie uhonorowane zostały dwie Pani, dzięki którym łódzka branża turystyczna zjednoczyła się w ubiegłym roku - Jolanta Kondys-Sikora - Była Prezes PIT Oddziału Łódzkiego (obecnie jego Wiceprezes) oraz Małgorzata Karwat - Była Prezes Izby Turystyki Ziemi Łódzkiej (obecnie Prezes PIT Oddziału Łódzkiego). Podczas ceremonii, podobnie jak rano, nie zabrakło niespodzianki dla nas. Polska Izba Turystyki Oddział Łódzki z rąk Dyrektor Iwony Borowińskiej otrzymała list gratulacyjny Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi z okazji jubileuszu, za które raz jeszcze dziękujemy.
 
Po zakończeniu wręczeń nasi gości oraz goście Międzynarodowych Targów Łódzkich - wystawcy Targów Na Styku Kultur mogli podziwiać pokaz akrobacji na rowerze przygotowanych przez region partnerski tegorocznych tarów jakim był GreenVelo.
 
Na zakończenie oficjalnej części pojawiła się słodka niespodzianka, jaką był przygotowany przez Cukiernie MIŚ jubileuszowy tort.
 
Koniec oficjalnej części rozpoczął już mniej formalną imprezę. Gości PIT i MTŁ przy muzyce i gastronomicznych atrakcjach przygotowanych Klub Spadkobierców bawili się przez wiele godzin w eleganckich wnętrzach z końca XIX wieku. 
 
Składamy serdecznie podziękowania Międzynarodowym Targom Łódzkim za pomoc w zorganizowaniu wojewódzkich obchodów 25-lecia powstania Polskiej Izby Turystyki.

O izbie | Członkowie | Zarząd Oddziału | Aktualności i komunikaty | Oddziały PIT | Galeria | Kontakt
Stronę odwiedzono 736377 razy. Copyright (C) 2008 by keid.pl