>> Aktualności » Study tour "CENTRALNY ŁUK TURYSTYCZNY"- NOWA ATRAKCJA W ŚRODKU POLSKI - ZAPROSZENIE

Study tour "CENTRALNY ŁUK TURYSTYCZNY"- NOWA ATRAKCJA W ŚRODKU POLSKI - ZAPROSZENIE

2009-03-19

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Członków PIT na bezpłatne study tour "CENTRALNY ŁUK TURYSTYCZNY"- NOWA ATRAKCJA W ŚRODKU POLSKI w terminie 03-04.04.2009.

Wyjazd przygotowany został przez Urzędy Miast: Łęczyca, Uniejów, Kłodawa, Dąbie, Krośniewice; Urzędy Gmin: Grabów, Świnice Warckie, Góry Świętej Małgorzaty oraz Kopalnię Soli w Kłodawie przy współpracy Łódzkiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki.
ŁUK-iem opiekuje się, w porozumieniu z w/w samorządami, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Łęczyckiej, działająca w myśl hasła „Między niebem a piekłem”.

Program przygotowaliśmy specjalnie dla touroperatorów zajmujących się turystyką przyjazdową i turystyką szkolną oraz dla tych którzy chcą poznać atrakcje naszego regionu. To wspaniała okazja by poznać walory turystyczne centralnej Polski.
Regionalna Orgaznizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego zamierza przy współpracy z Łódzkim Oddziałem Polskiej Izby Turystyki oraz Izbą Turstyki Ziemi Łódzkiej przygotować i wydać katalog promujący nasz region poprzez prezentację konkretnych oferet turystycznych touroperatorów.
Udział w naszym study tour będzie doskonałą okazją do zapoznania się z interesującymi miejcami w naszym regionie oraz przygotowaniem do realizacji w/w projektu.

Imienne zgłoszenia prosimy przesyłać do Biura Łódzkiego Oddziału PIT: lodz@pit.org.pl do dnia 24.03.2009 (wtorek) do godz. 15:00. Ilość miejsc jest ograniczona.

      Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy Państwu potwierdzenie udziału wraz ze szczegółami. Poniżej załączyliśmy program naszej imprezy.

Serdecznie zapraszamy

Rada Łódzkiego Oddziału PITPROGRAM WYJAZDU STUDYJNEGO „CENTRALNY ŁUK TURYSTYCZNY” – NOWA ATRAKCJA W ŚRODKU POLSKI
Piątek 03. 04. 2009 – dzień diabelski
8:00 – Wyjazd autokarem z Łodzi, przejazd autostradą A2 (zjazd Dąbie) do Kłodawy
10:00 – Spotkanie z przewodnikami Podziemnej Trasy Turystycznej Kopalni Soli KŁODAWA SA

Kopalnia została udostępniona dla zwiedzających od Barbórki 2004 roku. Trasa Turystyczna (www.sol-klodawa.com.pl) znajduje się na poziomie 600 m, do której zjeżdża się szybem Michał z prędkością 6m/s. Z każdym rokiem na trasie przybywa nowych atrakcji. W trakcie pokonywania ok.5 km podziemnego odcinka można się zapoznać z codzienną pracą górników, budową geologiczną wysadu solnego jak i odwiedzić grotę Drakuli czy pokusić się nad odnalezieniem ukrytych skarbów diabła Boruty. Kopalnia wydobywa sól naturalną metodą górniczą i należy do największych w Europie.

10:00 – 12:00 – Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej
12:15 – Spotkanie z Zarządem Kopalni i włodarzami Kłodawy na krótkim poczęstunku w Domu Górnika.
13:30 – Wyjazd do Krośniewic.
14:00 – 14:45 - Zwiedzanie Muzeum im. Jerzego Dunin – Borkowskiego w Krośniewicach

Krośniewickie muzeum to pamiątka po ogromnej pasji Hetmana Polskich Kolekcjonerów Jerzego Dunin-Borkowskiego znajdujące się w budynkach dawnego zajazdu dworskiego. Należy ono do bardziej oryginalnych i najciekawszych obiektów tego typu w Polsce. Różnorodność ekspozycji zadowoli wszystkich odwiedzających. (www.muzeumkrosniewice.pl)

15:00 – 15:45 – Obiad w Karczmie Miłosna.

Obiekt ten leżący przy trasie międzynarodowej E-75 należy do lepiej prosperujących w tej branży między Krośniewicami a Łęczycą. Jego stylowy charakter, dobra kuchnia jak i szybka obsługa przyciąga wielu klientów.(www.karczma-milosna.pl)

16:00 – Spotkanie z Przewodnikami w Łęczycy
16:00 -18:00 - Zwiedzanie miasta w grupach.

W programie wizyta w siedzibie Boruty, spacer łęczycką Starówką oraz odwiedzenie byłego Zakładu Karnego w dawnych budynkach podominikańskich. Łęczyca od kilku lat sukcesywnie poprawia wizerunek miasta. Efekt tych działań szczególnie można zauważyć na zrewitalizowanym Rynku Starego Miasta (www.leczyca.info.pl)

18:15 – Przejazd do archikolegiaty w Tumie, a następnie zwiedzanie jej z pomocą księdza proboszcza.

Kolegiata łęczycka w Tumie należy do najcenniejszych perełek architektury romańskiej w Polsce. Bogato przeplatane losy tego obiektu jak i ranga, jaką sprawowała, pozwala starać się o wpisanie jej na Prezydencką Listę Pomników Historii. W ostatnich latach zostały wykonane prace rewitalizacyjne, przywracające tak zacnemu zabytkowi należyty wygląd. O kolegiacie ze swadą opowiada jej obecny opiekun – ksiądz proboszcz Paweł Olszewski. Po uczcie duchowej uczestnicy będą mogli namacalnie zapoznać się z legendą o diable Borucie.

19:00 – 19:20 – Przemarsz z pochodniami do „Oberży na progu Tumu”

Miejsce, z którym proponujemy się zapoznać posiada swój osobliwy klimat. Znajdziemy tam kawałek nieba, nie braknie też odrobiny piekła a i dla ludzi coś się uda znaleźć. ( www.naprogutumu.pl)

19:30 – 23:00 - Biesiada turystyczna z licznymi niespodziankami organizatorów.
23:00 – 23:45 – Przejazd do Uniejowa i zakwaterowanie na Kasztelu Rycerskim.


Sobota 04.04. 2009 – dzień anielski
8:00 – 9:00 – Śniadanie w restauracji „Termalna”

Restauracja ta należy do najnowszych obiektów wchodzących w skład kompleksu Termalno-Basenowego „Termy Uniejów (www.termyuniejow.pl)

9:00 – 11:15 –Pakiet turystyczny dla uczestników Study Tour (w zależności od samopoczucia)

Do wyboru gospodarze proponują w tym czasie: kąpiele na basenach termalnych, kąpiele w dębowych baliach z leczniczą solanką oraz spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Uniejowa. Oddany w zeszłym roku kompleks uatrakcyjnił ofertę turystyczną miasta. Położenie, zabytki i dary natury sprzyjają do licznego odwiedzania tych miejsc (www.uniejów.pl)

11:30 – Wyjazd do Chełmna nad Nerem
12:00 – 13:00 – Zwiedzanie Muzeum byłego Obozu Zagłady w Lesie Rzuchowskim

Od listopada 1941 roku znajdował się na tym terenie pierwszy masowy obóz zagłady Kulmhof am Ner. Miejsce tragicznych zbrodni upamiętnione zostało pomnikiem pamięci ofiar i filią Muzeum Okręgowego w Koninie (www.muzeum.com.pl/content/view/28/81/)

13:00 – 13:30 – Przejazd do Świnic Warckich i spotkanie z przełożoną Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, przewodniczką po Sanktuarium Św. Faustyny.
13:30 – 14:30 - Zwiedzanie Kościoła- Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. Faustyny oraz domku urodzin Helenki Kowalskiej.

Od kilku lat po wyniesieniu na ołtarze siostry Faustyny, w miejscu gdzie się urodziła i brała chrzest zdecydowanie wzrósł kult świętej i jednocześnie zwiększył się ruch pielgrzymkowy. Zjeżdżają tutaj pątnicy z całego świata. (www.swfaustyna.pl)

14:30 – Wyjazd do Besiekier. Po drodze możliwość podziwiania obszaru Natura 2000
14:50 – 15:15 – Zwiedzanie malowniczych ruin średniowiecznego zamku w Besiekierach.

Interesujący, mało znany zamek związany z bogatymi rodami łęczyckimi. Obecnie poddany zabezpieczeniom konserwatorskim i odtworzeniem mostu (dawniej zwodzonego). Doskonałe miejsce na imprezy plenerowe. (www.zamkipolskie.com/besiek/besiek).

15:30 – Obiad w pubie „Cezar” w Grabowie

Nowo powstały lokal jest na etapie pełnego rozwoju. Na bazie dawnego Wiejskiego Domu Towarowego po gruntownej przebudowie powstaje poważny kompleks gastronomiczno-hotelarski.

16:15 – Podsumowanie Study Tour, połączone z wprowadzeniem w atmosferę Świąt Wielkanocnych
16:30 – Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi, przyjazd przewidziany na godz. 18:00


======================
Polska Izba Turystyki
Oddział Łódzki w Łodzi

90-423 Łódź
ul. Piotrkowska 87
(w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej)
e-mail: lodz@pit.org.pl
 


O izbie | Członkowie | Zarząd Oddziału | Aktualności i komunikaty | Oddziały PIT | Galeria | Kontakt
Stronę odwiedzono 736356 razy. Copyright (C) 2008 by keid.pl