>> Aktualności » Strona 45

IV Ogólnopolska Konferencja "Kultura i Turystyka, Razem - ku przyszłości; Łódź 26-27.10.2010

2010-10-08

W dniach 26-27.10.2010r. w Łodzi odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja "Kultura i Turystyka, Razem - ku przyszłości”, której organizatorem jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

 

 


Głównym celem tegorocznej edycji jest dyskusja nad nowymi – jeszcze nie odkrytymi bądź od niedawna eksplorowanymi polami współpracy- kultury i turystyki. Interesuje nas innowacyjne, odległe od dotychczasowych schematów podejście do kreowania produktu turystyki kulturowej. Zamierzamy poddać analizie różnorodne aspekty rozwoju tych dwóch dziedzin, w tym nowe obszary zainteresowań i aktywności turystów kulturowych, prekursorskie metody i formy organizacyjne, możliwości wykorzystania najnowszych technologii.


Tegoroczna edycja konferencji, która organizowana jest we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, Hotelem Andel’s, Izbą Turystyki

więcej >>

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w Spale; Relacja

2010-09-29

 

 

Jak co roku Światowe Dni Turystyki były dniem ludzi aktywnych, łączących zwiedzanie ze sportem rekreacyjnym. Była to doskonała okazja do integracji ludzi, którzy zawodowo zajmują się turystyką - w ramach działalności samorządowej i społecznej.

Tegoroczne wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się w dniach 24-25 września. Miejscem obchodów była Spała - malownicza miejscowość wypoczynkowa położona w powiecie tomaszowskim.

Głównym organizatorem obchodów była Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

więcej >>

Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Łódzkiego wyłonione!

2010-09-29

24 września na Światowym Dniu Turystyki w Spale zorganizowanym przez ROTWŁ odbyło się podsumowanie konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego" 2010 roku.

Wyróżnionym produktom wręczone zostały certyfikaty.Etap regionalny konkurs organizowany jest przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego po raz drugi ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych. Certyfikat jest prestiżowym wyróżnieniem w branży turystycznej całego kraju. Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na „szczególny program promocji w kraju i zagranicą” przez Polską Organizację Turystyczną i regionalne organizacje turystyczne działające w

więcej >>

Jolanta Kondys-Sikora - Prezes Łódzkiego Oddziału PIT wyróżniona!

2010-09-29

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż w dniu 14 września 2010 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki wyróżniło Jolantę Kondys-Sikorę - Prezes Łódzkiego Oddziału PIT ODZNAKĄ HONOROWĄ „ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI”.

więcej >>

Manufaktura laureatem Złotego Certyfikatu POT

2010-09-24

Kapituła konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej przyznała w głosowaniu Złoty Certyfikat dla najlepszego produktu turystycznego roku.

 

W tym roku nagroda jedzie do Łodzi, laureatem tej prestiżowej nagrody jest Manufaktura. Wywołujące emocje słowa: „Złoty Certyfikat przyznano..” kierownictwo Manufaktury usłyszało w czwartek 23 września w Warszawie, w Galerii Porczyńskich podczas uroczystej gali.

więcej >>

O izbie | Członkowie | Zarząd Oddziału | Aktualności i komunikaty | Oddziały PIT | Galeria | Kontakt
Stronę odwiedzono 716442 razy. Copyright (C) 2008 by keid.pl